Local Guadeloupe Time:


GUADELOUPEKLIMA: Karibský ostrov nacházející se v tropickém pásu vhodný pro celoroční dovolenou s průměrnou teplotou 28 °C.
Klima ostrova je tropické a střídají se zde pouze dvě roční období. Od poloviny Července do poloviny Listopadu je to tzv. Hivernage, vyznačující se vyššími teplotami a větším množstvím srážek s typickou tropickou průtrží mračen, která odezní stejně rychle jako přišla, kdy teplota vzduchu se pohybuje kolem 30°C a moře kolem 28°C. Druhé, suché období Careme je od Prosinec až do poloviny Července s teplotami vzduchu okolo 27°C a teplotou moře 28°C. Díky pasátům a místním větrům Alize, které celoročně ochlazují tropický vzduch, je zde velmi příjemné, svěží a zároveň teplé počasí.

Guadeloupe je ekonomicky vyspělý francouzský ostrov, součástí Evropské Únie s turistickými předpoklady, pro návštěvníky bez zdravotních a bezpečnostních rizik.

Velmi oblíbené jsou vodní sporty, jako je Surfing, Kiteboarding, Windsurfing, Yachting, vodní skůtry, potápění, šnorchlování i sportovní rybolov. Na ostrově Guadeloupe se též nachází golfová hřiště a také místo, kde si můžete zajezdit na koních. Surfing patří na Guadeloupe k nejpopulárnějším sportům, kterému se můžete věnovat po celý rok.

Letecké spojení : Evropa - Guadeloupe, Pointe-a-Pitre(PTP), doba letu 8 hodin
Z Evropy možné letecké spoje : Praha-Paříž-PTP, Vídeň-Paříž-PTP, Bratislava-Paříž-PTP, Brussels-PTP,

Letecké společnosti : Air Belgium, Corsair Fly, Air Caraibes, Air FranceTipy na zakoupení letenek:

  • Vždy je výhodnější-levnější zakoupit letenky samostatně na jednotlivé lety.
  • Samostatně zakoupit letenku: Praha/Vídeň/Bratislava - Paříž Charle de Gaule nebo Paříž Orly.
  • Výhodou Air Belgium je, že let je přímo z Bruselského letiště Charleroi.
  • S Air France bývá let z Prahy i z Vídně na Pařížské letiště Orly za stejnou cenu jako na Pařížské letiště Charle de Gaule - nemusíte se tak přesouvat z jednoho letiště na druhé.
  • Austrian (Vídeň - Paříž CDG): www.austrian.com . Air France (Praha/Vídeň/Bratislava - Paříž CDG): www.airfrance.com . CSA (Praha - Paříž CDG): www.csa.cz .
  • Musíte počítat s rezervou na přesun v Paříži mezi letištěm Charle de Gaule a Orly. Je možnost využít metro, taxi, nebo letištního autobusu mezi těmito letišti - může trvat až 1,5 hod.

    Objevte Guadeloupe, nádherný ostrov v Karibiku pro odpočinek na plážích s perfektními podmínkami jak pro surfing, tak i pro ostatní vodní sporty.STE - ANNE

Sainte-Anne je kouzelné městečko na pobřeží Atlantiku s bílými písečnými plážemi, s kokosovými palmami, pouhých 30 km od letiště.

Spoty v Ste-Anne vzdálené desítky metrů od pláží tvoří dokonalé podmínky pro surfování ve vlnách vhodné pro začátečníky i pokročilé surfery.

Malebné městečko s kompletním zázemím pro celou rodinu : Banky, Pošta, Restaurace, Noční kluby, Supermarkety, Boutique, Tržnice, Půjčovny aut, Půjčovny sportovního materiálu, Poliklinika.

Možnost vypůjčení osobního auta na dobu vaší dovolené: Rent Car
VÝLETY

PETITE TERRE

Nezapomenutelná plavba na báječném katamaránu v přátelské rodinné atmosféře, se zkušeným kapitánem a průvodcem. Vychutnáte si krásu ostrůvků Petite Terre, které jsou zahrnuty do chráněné vodní rezervace. Oběd - barbecue s grilovanými rybami se podává na pláži ve stínu velkého stanu pod kokosovými palmami. Ke zkoumání mořského dna v okolí ostrůvků má pro vás posádka katamaránu k dispozici masky, ploutve a šnorchly. Po oběde si můžete odpočinout, zaplavat, nebo prozkoumat lidmi nedotčený ostrůvek.

VÝLET S LAND ROVEREM - BASSE TERRE

Objevte Basse Terre, hornaté souostroví Guadeloupe s legendárním 4x4 Land Rover-Defenderem. Safaricaraibe, je průkopníkem pořádání Tour 4x4, již více než 15 let nabízí jednodenní výlety pro vás, kteří jste se rozhodli prozkoumat nedotčená místa Guadeloupe. Exotická výprava do bujného deštného pralesa, tropické vodopády a koupání na jedné z nejtypičtější karibské pláži. Terenním Land Roverem se dostaneme do centra plantáží-polí cukrové třtiny, navštívíme pitoreskní malou rybářskou vesničku. Poobědváme s místními obyvateli. Dostaneme se do míst, kde kolem nás budou jen lány banánovníků, seznámíme se s pěstováním ananasů, vykoupeme se v přírodních horkých pramenech jacuzzi, objevíme vodopád Carbet a sopku Soufriere. Výlet zakončíme gurmánským piknikem u moře, naproti ostrůvkům Les Saintes.


VÝLET S LAND ROVEREM - GRANDE TERRE

Úžasné putování s kontrasty mezi zeleně zvlněným pohořím a rovinami polí cukrové třtiny. Návšteva destilerie Damoiseau, objevení rozlehlého a civilizací nedotčeného mořského pobřeží. Útesy strmě padající do Atlantického oceanu na severní části ostrova. Koupání na pláži s korálovým pískem. Piknik při posezení v mořské laguně s ochutnávkou karibské speciality - Ti Punche.LES SAINTES

Zátoka Les Saintes je považována za jednu z nejkrásnějších zátok světa. Navštívíte starobylou tvrz Fort Napoleon s panoramatickým výhledem a typické Sain-toises domy v městečku Terre de Haut. Vykoupete se na nádherných písečných plážich, prohlédnete si zvláštní přírodní útvary zvané “Homole cukru“. Součástí výletu je i typický kreolský oběd.


MARIE GALANTE

Výlet na katamaránu nás zavede na krásné pláže s bělostným pískem, lemované tyrkysovým mořem. V průběhu plachtění nás posádka seznámí s mořským rybařením a bude podávat osvežující nápoje, možnost potápění, šnorchlování. Návštěva ostrova, prohlídka starého lihovaru s ochutnávkou místního rumu. Seznámení se s hradem Murat, botanickou zahradou, stále funkčním mlýnem Moulin Bezard. Oběd na pláži, odpočinek, koupání, open-bar k dispozici.


OSTRUVKY V KARIBIKU : CARET - FAJOU - BICHE - L'ILET AUX OISEAUX

Plavba bude probíhat přes zátoku Pointe-a-Pitre, dále přes přírodní kanál Riviere Salée mezi Guadeloupským souostrovím. Uvidíme bujnou vegetaci mangrovníků v lagunách Karibiku. Plavání a šnorchlováni za korálovým útesem ostrůvku Fajou. Odpočineme si na ostrůvku Caret. Oběd na ostrůvku Biche v původní rybářské chýši. Při zpáteční plavbě prohlídka ostrůvku Oiseaux. Oběd, nápoje, ploutve, masky a šnorchly jsou v ceně výletu.
Powered by Flash Gallery


PROUDLY SUPPORTED BY